- После ослобођења Београда, Завод је враćен у Земун, где наставља са радом под називом „Државни ветеринарски завод од савезног значаја”.
- Веć у фебруару 1945. године, Завод је подељен на „Ветеринарски завод” и „Ветеринарски бактериолошки завод Федералне државе Србије”.
- Ветеринарски бактериолошки завод је усељен у стан на општини Звездара, одакле наставља свој рад. Обновљена је опрема и запослени су нови стручњаци.
AVIATOR радионица „Raptors Handling and Sampling”
У оквиру AVIATOR Interreg пројекта, 12. и 13. маја у Новом Саду одржана је радионица под насловом „Raptors Handling and Sampling“, окупљајући пројектне партнере, заинтересоване стране и спољне учеснике из 10 земаља Дунавског региона. Састанак Прочитај више…

